شبکه های بیسیم

شبکه بیسیم لاوین تک

شبکه های بیسیم

وایرلس یکپارچه

راه اندازی شبکه های وایرلس در سطح داخلی (Indoor) اقتضائات خاصی دارد که آن را تبدیل به حوزه ای تخصصی و مجزا از شبکه‌های سیمی کرده است.

در سطح شبکه‌های Inodor، یکپارچگی شبکه در ساختمان‌های چند طبقه، تضمین پوشش شبکه در تمامی ساختمان، تضمین پایداری شبکه برای تمامی کاربران متصل به آن، برقراری امنیت شبکه‌ی بی سیم و … از جمله اقتضائات موجودند.

ارتباط راه دور

امروزه ارتباط آنلاین بین شعب یک مجموعه با توجه به تجهیزات و راهکارهای موجود از جهات بسیاری کاربرد دارد که برای نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– نظارت تصویری از راه دور

– سیستم انبارداری و حسابداری یکپارچه

– دامین یکپارچه و به اشتراک گذاری تمامی منابع ساختمان مرکزی

– اتوماسیون بین دفاتر به صورت آنلاین

– …

 گستره این ارتباط ممکن است در یک شهر، کشور و یا حتی در نقاط مختلف جهان باشد. بنابراین، ایجاد ارتباط بین این مراکز با توجه به گستردگی مکانی، شرایط اقلیمی آن مراکز، میزان پهنای باند مورد نیاز ، تعداد شعب و هزینه مصرفی، به روشهای مختلفی صورت می گیرد .

ارتباط بی سیم ( Wireless )

یکی از روشهای انتقال داده ، برقراری ارتباط توسط تجهیزات رادیویی می باشد. این روش به صورت نقطه به نقطه (point to point) بین دو ساختمان یا یک نقطه به چند نقطه (point to Multipoint) بین چندین ساختمان برقرار  می گردد . هزینه پایین و سهولت به کارگیری این تجهیزات در ایجاد شبکه های ارتباطی از اصلی ترین امتیازات این نوع ارتباط است. استفاده از این تجهیزات نیازمند پیش بینی و طراحی مهندسی‌شده جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی دارد. موارد متعددی در انتخاب تجهیزات و برقراری یک لینک وایرلس می‌بایست مد نظر قرار گرفته شود که از جمله‌ی آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– فاصله بین نقاط

– تداخل فرکانسی

– دید مستقیم

– پهنای باند مورد نیاز

برای دریافت مشاوره و برآورد هزینه ها تماس بگیرید.